Останнім часом лов риби на фідер динамічно розвивається та користується чималою популярністю. Виникають нові види оснащення, іноді настільки хитромудрі, що дивно, як і навіщо все це створено. З’являються нові типи і види вудилищ з досить екзотичними властивостями. Але вибір котушок для фідерної ловлі завжди був проблемою, тим більше, що ціни на деякі моделі дуже і дуже не дешеві і мова йде не про сотні, а вже тисячі. Але подібна вартість цілком виправдана. Має значення і той факт, що асортимент фідерних котушок постійно зростає. Механіка стає більш складною, з’являються додаткові нові і дуже привабливі, функції і здібності.

Умовно котушки поділяються на такі види:

 • спінінгові;
 • троллинговые;
 • матчеві;
 • коропові.

При риболовлі з фідерної снастю використовуються всі ці види. Але, перш за все, варто ознайомитися з деякими загальними для всіх котушок на фідер, характеристиках. Ловля риби на фідерні снасті динамічний процес. Вона полягає в частих забросах, активну боротьбу з великими рибами, ловлю в невідповідному місцевості, поганий рельєф дна або велика рослинність у водоймі. Тому головною вимогою до фідерним котушок вважається їх надійність. Надійність залежить від якості використовуваних матеріалів і якістю збірки. Особливості сучасних виробництв котушок — використання все більш точних і досконалих методів виробництва деталей, завдяки чому можна робити більш надійні котушки, але процес вибору для рибака ускладнюється. Один з головних показників якості фідерної котушки — кількість підшипників в її конструкції. Найбільш підходящим є кількість підшипників 4-6 штук.

Спінінг котушка. Це найбільш популярний і поширений тип. На сучасному ринку риболовної продукції великий вибір спиннингових котушок, і вибрати відповідну досить просто. Вони охоплюють практично весь спектр лову на фідерні снасті, однак, є і деякі виключення. Під час вибору такого різновиду котушки варто орієнтуватися на легкий або середній фідер, на закид середньої дальності і вивудження риби вагою не більше 3 кг — тобто на середні умови лову. На металевій шпулі облямівка для сходу ліски повинна бути покрита нітридом титану, що дозволяє застосування плетеного шнура. Ролик лесоукладывателя теж повинен мати таке покриття. Немає сенсу вибирати великі розміри – для такої ловлі підходить шнур не товщі 0,18 — 0,2 мм і волосіні не товщі 0,3 мм.

Тягові або троллинговые. Як показує практика, вони важкі, могутні та тихохідні. Використовуються при лові тролінгом з катерів і човнів, при ловлі сома або для морської риболовлі. Краще всього використовувати тягових котушок при фідерної ловлі снастю хижаків на живця, а також при лові коропа і ляща в нічних умовах.

Котушки з байтраннером. Як вже говорилося вище — це котушки з багатьма властивостями. При включенні байтраннера відключається верхній фрикціон і включається нижній, на якому також можна виставити зусилля сходу волосіні. Думка, що вони не дуже хороші для фідерної ловлі нічим не підтверджуються, а той, хто доганяв по березі вудилище після сильного клювання (або ж риба утаскивала за собою вудку) відразу оцінить всі переваги даного виду котушок.

Матчева котушка. Найбільш підходить для фідерної ловлі. Ловля на фідер найбільш динамічна і фідерна котушка повинна мати деякі специфічні функції. Основний мінус матчевих котушок — їх невелика потужність. При лові з маленькими годівницями можливе використання малопотужних, а от з годівницями середньої тяжкості котушка потрібна вже більш значна. Перевага матчевих — вони комплектуються неглибокими шпулями, розрахованими на застосування лісок малого діаметра, що для фідера є найбільш бажаним.

Якщо ви визначилися з вибором фідерної котушки, але не знаєте, де їх придбати – рекомендуємо відвідати мережа магазинів «Рибалка». Ви відразу приємно здивуєтеся широкому вибору, високому сервіс, і головне, що можливо тільки зараз, 20% знижку на весь асортимент товарів.

У мережі магазинів «Рибалка» і на сайті, ви без проблем зможете придбати продукцію відомих виробників, які вже встигли отримати покликання на ринку рибальського спорядження, а саме Cormoran, Daiwa, Preston, Shimano.

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Найкращий — Бойової воблер!

  07.05.2018

  Наступна запис

  КАРАСЬ ЗОЛОТИЙ, АБО ЗВИЧАЙНИЙ

  10 Травень, 2018

  You may also like

  • Фідер на Дніпрі в зелених тонах

   1 Серпень, 2018

  • З чого почати вибір комплекту спиннингового

   26 Липень, 2018

  • Що потрібно знати при виборі рибальської котушки для спінінга

   26 Липень, 2018