Так друзі, саме так: 13 лютого 2015 я придбав домен //www.рыбалка.in.ua, а перший запис зробив 15 лютого. Ось, до речі, вона! Тоді я навіть не уявляв, що став блогером, я можна сказати, задумав все як джерело самовираження, а згодом з’ясувалося, що це робота. Копітка робота. Одне в ній приємне, що маєш справу з риболовлею.

Отже, ви вже напевно чули безліч історій успішних і не дуже блогерів про те, що це таке «Бути блогером». Сьогодні я вам хочу розповісти свою версію, з деякими «інтимними подробицями». Вони будуть стосуватися того, як я кожен день закохувався в Ворд Прес, Гугл і СЕО і як це все з’єднував з справжньою любов’ю до риболовлі і сім’ї. І ще я відкрию деякі секрети фінансового характеру. Адже багатьом цікаво скільки все це коштує.

Почну з самого початку. Вартість домену, реєстрація та вибір СМЅ.

 • Якщо ви хочете одноосібно керувати вашим проектом, то: віртуальний хостинг, сервіси типу ЖЖ, Вікс і соцмережі відпадають. У них ви можете позбудеться всього вкладеного легко і невимушено. Тільки власний домен, а потім вже соцмережі. Так я думав 3 роки тому, так само я думаю і зараз. Для реєстрації потрібно тільки скан паспорта і номер телефону. Я реєструвався Хостинг Україна і відповідно правила і ціни приведу їх. До речі перейшовши за посиланням ви можете розраховувати на знижку у цього хостера!
 • Рішення було на мій погляд вірним, хоч і коштувало воно весь час: 410 гривень за делегування прав на доменне ім’я та близько 5000 гривень за хостинг. Зараз вартість прав на домен 204 гривні на рік, вартість хостингу на SSD (тарифний план майстер) — 155 гривень в місяць. Отже, за 3 роки витрачено 5410 гривень личнобюджетных коштів або 5410/1095= 4,94 гривні в день!
 • СМЅ. Все і всюди кажуть, що найкраще для блогера WordPress. А ось це не факт, раскрученее все так. За три роки довелося з ним серйозно повозиться… Але врахуйте, що на сайті не встановлено жодного платного плагіна або теми, а тому я за WordPress — те що треба для чайників, значить більше буде часу на подумати і на рибалку. Це я так думав:)
 • Установка системи управління і робочої теми на домен, налаштування морди, колгоспний дизайн. На першому етапі все виявилося саме так. Далі я зібрав деякі яке семантичне ядро (воно досі впроваджено відсотків на 20), встановив корисні плагіни і почав писати. За перший рік блог відвідало 34765 людина. Враховуючи, що рік був на 45 днів коротше отримуємо 34765/320=108,64 уніка в середньому в день. За другий рік ця цифра подвоїлася — 74527 відвідувачів або 204,18 уніка на добу. Фантастика подумав я. Але це було тільки квіточки, ягідки приніс третій рік: 172006 унікальних відвідувачів, а це вже середня у вигляді 471 відвідувач в день. Така цифра відкриває вже бізнес можливості. Разом за 3 роки: 34765+74527+172006=281 298 унікальних відвідувачів. Багато це чи мало?

  Мало. Бо працював я над блогом в середньому 3 години в день. Тим не менш, як я вже написав, у 2017 році у мене відкрилися нові можливості, а саме: трафік я став монетизувати. AdSense це перший рекламний інструмент доступний кожному блогеру. По мірі збільшення відвідувачів далі додалися TrafMag, Recreativ, AVA і ще купа таких, що вже не пам’ятаю. Перші гроші на картку, чарівні цифри на лічильниках, але маса реклами — це погано. Тому велика частина партнерок відвалилася з міркувань доцільності. Зараз я хочу сконцентруватися тільки на двох рекламодавців (прощай TrafMag). Це AdeSense універмаг AVA. Навіщо я вам це розповідаю? Та щоб ви просто знали, що блог про рибалку в Україні з вами тепер всерйоз і надовго. Бо на третій рік мій сайт вже сам себе забезпечує. І це добре.

  З цього приводу поспішаю відразу розчарувати працівників податкових органів. Все що ви бачите не має ніякого відношення до реальності. Результати вигадані і у мене немає жодних чеків, що підтверджують зворотне:)

  Що в найближчих планах?

  По-перше реформування сайту, по-друге я вирішив вкластися в матеріальну базу. Купив биткоины за курсом 7 700 і ще дечого ? У що конкретно вклався крім биткоинов? Скоро ви про все дізнаєтеся!

  • Слідувати


  admin

   Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

   Попередній запис

   Я знаю, як позбутися сміття в Україні!

   15.02.2018

   Наступна запис

   Перенесення дати нерестової заборони? Сподіваюся, що ні!

   12 Березень, 2018

   You may also like

   • Товариші пінгвіни і просто любителі зимової риболовлі

    9 Грудень, 2018

   • 250 000…! Спа-сі-бо!

    6 Грудень, 2018

   • Ловля на орендованій водоймі — про права простих рибалок

    28 Листопад, 2018