Риболовля на живця

Цей матеріал присвячений не просто лові щуки, а конкретно ловлі зубастою хижачки з допомогою живця. Я розгляну особливості оснастки, її застосування в різний час року і порекомендую найбільш вдалі монтажі. Запропоную свій варіант кращого живця для щуки і віртуально настрою вашу вудку. Все що вам залишиться – це застосувати знання на практиці. До речі, якщо ви не в курсі, як і де здобути живця, не біда, нижче я розміщу посилання, яка допоможе вам в цьому непростому питанні. Отже, чим же унікальна ловля щуки на живця.

Як спіймати живця

Де і коли ловлять щуку на живця в Україні?

У нашій країні, ловити щуку на живця, можна круглий рік. Існує декілька обмежень, але вони стосуються тільки місць лову. Під час нересту ловити на живця можна тільки однієї снастю, з одним трійником, з берега, в дозволених місцях. Так само, заборонена рибалка на живця на території зимувальних ям, під час дії відповідної заборони. В інших випадках, ви можете ловити щуку в усіх дозволених для риболовлі місцях, круглий рік. На водоймах загального користування під час рибалки на живця, допускається застосування п’яти снастей (вудок, гуртків, жерлиц або донок), з сумарним числом гачків рівному знову ж таки п’яти. На спеціалізованих допускається використання вдвічі більшої кількості знарядь лову і гачків (максимум 10 штук).

Чим приваблива ловля щуки на живця?

Перш за все, своєю простотою і ефективністю. Вам не потрібно вникати в тонкощі застосування проводок, типів приманок і забарвлень. Не потрібно купувати дорогі і якісні снасті. Ловля щуки на живця не вимагає нічого спеціального. Потрібно всього лише, закинути свою стару вудку і просто чекати. Так, це не ідеальна снасть на щуку, але вона не спасує і сміливо піде в бій. Можливо потім напишуть: ` Смертю хоробрих`, а може і черкнут на камінь – `Герой`… Зате, не потрібно перегинати палицю. Всі турботи по залученню хижака до точки лову, візьме на себе живець, про який, до речі, мій наступний абзац.

Яка риба краще всього підходить в якості живця для щуки?

Щука, не особливо вибаглива у виборі об’єкта харчування, жере всіх і все. Але, в різний час року, у неї проявляються переваги. Так, взимку – це меню зі складу плотва, окунь і карась, а влітку – жаба, плотва, уклейка і великий гірчак. Навесні, вона воліє невеликого живця, а восени, їй подавай по-най. Як бачите, невелика різниця, але є. Розмір живців, так само прямо пропорційно залежить від ваги хижака на якого ви збираєтеся полювати. Великому шматку і рот радіє. Головне, що ця рибка, для щуки, не повинна бути розміром менше 10 сантиметрів. Так само, бажано, що б її довжина не перевищувала 15 сантиметрів взагалі. Тільки при лові трофейної (більш 5 кг) щуки пізньої осені та взимку, розмір живця може перевищувати 15 сантиметрів в довжину. Що стосується улюбленого щучого ласощі, то воно виглядає так ( у порядку спадання інтересу): плітка, карась, краснопірка, уклейка, окунь, великий гірчак, жаба, піскар, бичек…

Уклейка

Пічкур звичайний

Карась сріблястий

Плотва і краснопірка

Снасті для лову щуки на живця

Поплавкові вудка

Найбільш проста і доступна снасть. Живцовая вудка, відрізняється від простої поплавковою тим, що від неї вимагається підвищена міцність. Адже, при ловлі щуки на живця, ймовірність клювання риб вагою більше одного кілограма, дуже висока. Тому, крім посиленої вудки, вам буде потрібно і основна волосінь діаметром не нижче 0,25 мм, великий, бажано самоогруженный поплавок (який не потоне під вагою живця), металевий повідець або відрізок товстої (мінімум 0,3 мм) волосіні. Як вудлища найкраще підійде на якому встановлені пропускні кільця. Вони дозволять встановити на снасть котушку, з допомогою якої, можна по-перше, скористатися фрикціоном, по-друге далі закидати снасть. Ну а для гачка, краще всього підійде трійник. У колонці збоку, я привів ідеальні параметри живцовой поплавковою вудки.

Оснащення вудки для лову щуки на живця

Вудлище – довжиною від 3 до 5 метрів, з пропускними кільцями і тестом від 10 грамів;
Волосінь – не нижче діаметра 0,25 мм ( його часто `вистачає` для риб вагою до 2-3 кг) або шнур діаметром не нижче 0,1 мм;
Гачок – краще подвійний або потрійний, розміром від 0,16 до 0,8 за класифікацією Owner;
Поплавок – з вантажопідйомністю 3-5 грамів;
Повідець – довжиною 15 сантиметрів, найкраще з титану;
Грузик – 1-2 грами, який дозволить притопити, спливаючого на поверхню живця;
Котушка – найкраще безынерционная,з працюючим фрикційним гальмом;

Оснастка для ловлі на живця

Снасть для лову щуки

Поплавок для лову на живця

Донна снасть

Теж, досить проста і зрозуміла, але не така ефективна, як поплавкові. Адже щука атакує знизу вгору… Ловля щуки на живця, у випадку зі спінінгової донкою, в Україні, ведеться оснащенням, яка складається з чотирьох предметів: ліски, вантажу, повідка з верлюгом і трійника. У «ручному випадку», це можуть бути разичные «поставушки», а так само гумка. Але, все ж, саме спиннинговая донка найбільш краща для лову середньої і великої щуки. Вона досить легко збирається з спиннингового вудилища з тестом від 10 грамів і волосіні діаметром 0,25 мм, і просто рветься в бій по холодній воді. Під вагою вантажу і живця, снасть легко доставляється на перспективну точку лову і утримується там біля дна. Іноді такий метод працює навіть дуже добре. Наприклад восени, на глибинах понад 5 метрів, куди за допомогою поплавця просто не дістати.


).push({});

“custom_font_weight_desc=”” link_to_icon=”” icon_type=”font-awesome” font_awesome_icon=”fa fa-compress” font_awesome_icon_size=”36″ width_icon_box=”82″ icon_color=”#ffb606″ layout_box_icon_style=”circle” layout_pos=”left” layout_text_align_sc=”text-left” title=”Оснастка донного спінінга для ловлі щуки на живця”]

Донна оснастка для ловлі на живця

Донка з надітим на трійник живцем

Кріплення трійника на донної оснащенні

Жерлицы і гуртки

Оснастка для ловлі щуки на живця жерлицой, і її річним братом гуртком, на 100 відсотків копіює описану вище. Єдина відмінність — тут не застосовуються вудилища, і це 100 %-ний ручний режим виведення. Жерлицой, ловлять зимою з льоду, а гуртком — влітку з човна. З допомогою цих снастей можна ловити як з дна, так і в пів води. Виготовити їх можна самому або їх можна купити в рибальському магазині. Дня снасті потрібно (приклад гурток): 20 метрів волосіні діаметром не нижче 0,3 мм. Справа в тому, що більш тонкі ліски ріжуть пальці! Вантаж, поводок з вертлюгом, трійник і шматок пінопласту( розміром з червона цегла).

Оснащення гуртка для ловлі щуки на живця

Пінопласт – розміром червона цегла (220*120*50)
Волосінь – не нижче діаметра 0,3 мм ( ідеально 0,35), шнур не рекомендується
Гачок – краще подвійний або потрійний, розміром від 0,16 до 0,8 за класифікацією Owner;
Повідець – довжиною 15-25 сантиметрів, найкраще з титану;
Вантаж – 10-20 грамів, який дозволить утримувати живця в точці лову, навіть на протязі;

Звичайна щука

Esox lucius

Інформація про щуку
Дозволені до вилову розміри
Допустима норма вилову на добу

Особливості щучої покльовки і коли краще робити підсічку

Отже, ви нарешті дочекалися покльовки. Пірнув поплавок, спрацював сигналізатор на донці і жерлице або перекинувся гурток. Які ваші наступні дії? Головне не панікувати. Потрібно спокійно взяти снасть в руки і дозволити рибі трохи проплисти, далі вам доведеться порахувати до 10. І вже тільки після цього підсікати. Справа в тому, що щука свою жертву спочатку вистачає поперек і тягне в укриття (якщо ви в цей момент подсечете, то швидше за все, просто висмикніть трійник у неї з рота). Через якийсь час, вона, якщо не відчує нічого не ладного, живця постарається перевернути і проковтнути. Після атаки у неї на це йде до 15 секунд.

Як і в яких випадках потрібно надягати живця

Краще всього для ловлі щуки на живця підходить потрійний гачок. І це незаперечний факт. Надягати живу насадку, на цей трійник, можна по-різному. Найчастіше рибалки це роблять за спинку або за губи. У стоячих водоймах, поза конкуренцією, є спосіб, при якому живця нанизують на трійник спинного плавця. Потрібно це робити, по-можливості акуратно, намагаючись не пошкодити хребет. На протязі ж, такий спосіб не підходить, він призводить до заплутування оснастки. У місцях, де присутня протягом живця надягають за губи. Проколюючи зазвичай верхню.

Ловля щуки на живця влітку і навесні

Ранній нерест ( у щуки, в Україні він відбувається в кінці лютого – початку березня) дозволяє стверджувати, що в березні ловля щуки не особливо перспективна, у квітні, щука вкрай недовірливо відноситься до великих живцам, а в травні, вона починає повноцінно харчуватися. У червні і липні, зубатка, найчастіше, влаштовує собі бенкет всього на пару годин в день. Трохи вранці та ввечері. У серпні, вона перетворюється, і починає харчуватися вже весь світловий день. В цей час, кращим живцем виступить невелика краснопірка, плотвичка або карасик. Ловити рибу слід на глибині близько метра. Отже найперспективнішою снастю буде поплавкові.

Ловля щуки на живця восени і взимку

Починаючи з вересня, щука починає активно нагулювати жирок на зиму. На живця, її в цьому місяці, ще можна зловити на мілині, але вона вже перебирається на більш теплі, глибокі місця (меляки швидше остигають за ніч, тому дрібна рибка, живлення якої залежить від температури води, перебирається теж в місця, де глибше). З цього місяця, краще використовувати у вигляді живця, карасика і окуня. Але і класична плотва і уклейка – теж добре. Жовтень і листопад – найперспективніші місяці в році для риболовлі на живця. Круті свалы у меляков, ями і брівки, працюють дуже добре. Але краще ловити рибу там, де є мальок на поверхні. В цей час, добре працюють всі снасті, і донні і поплавочные, але щуку вже потрібно шукати, вона залишає свої літні укриття. Взимку, щука теж живиться і ловиться добре. Але знову ж таки, передбачити де вона стоїть дуже складно, потрібно її шукати і бурити лід. У холодну пору року, зростає вірогідність упіймання трофею, тому подбайте про надійність снасті в цілому.

P. S. Чим небезпечна ловля щуки на живця

Скільки б ви не читали про лові щуки на живця, а для того щоб її зловити, все ж доведеться виїхати на практику. І ось тут, я змушений вас попередити. Щука – це серйозний хижак, не тільки для риби, але і для людини. Вона завжди проявляє агресію, і реально може вкусити. Загоюються такі рани довго і болісно. Тому витягуючи трійник з її пащі, користуйтеся спеціальними пристроями. Пасатижами, затискачами, зевниками або екстрактора. І головне-будьте ОБЕРЕЖНІ!
Така ось вона, ловля щуки на живця.

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  Ловля на живця

  24.08.2017

  Наступна запис

  ГІРЧАК ЗВИЧАЙНИЙ

  28 Серпня, 2017

  You may also like

  • Рибалка по першому льоду і рятувальний жилет — скажи цьому твердженню так!

   22 Листопад, 2018

  • 7 найкращих і відомих рибалок

   4 Вересень, 2018

  • Успішна риболовля під дощем: 8 простих порад

   2 Вересень, 2018