Я рибак, і я люблю рибу. Мені подобається бути на воді, сидіти на березі і дихати повітрям. Мені подобається дивитися на те, як риба плаває, як вона полює і як викидається з води. Я на стільки люблю рибу, що у мене вдома завжди був акваріум. Де б я не жив.

І при цьому, я не є прихильником принципу зловив—відпусти. Свіжо виловлена риба і приготована на березі, що може бути краще? Правда при цьому важливо дотримуватися правила риболовлі і не переїдати:) А так, нічого страшного не відбудеться, якщо ви зажарите кілька рибин і задовольните свої смакові потреби. Скажете, що для цього є ресторани. А я у відповідь посміхнусь! Давно хотів написати щось розумне, та ви все одно не зрозумієте…

Я люблю ловити рибу, але все частіше її відпускаю. Цього зараз сприяють як розмір останньої, так і моя любов до риби. Стає шкода залікових шнурків, яких за правилами можна виловлювати, окунів, яких просто стає мало, судаків, та й не тільки їх. Лин, головень, золотий карась, пічкур… ці риби зазвичай мною відпускаються тому. А ось сонячний окунь в обов’язковому порядку забирається кішці на обід. Таким чином, я надаю допомогу місцевої популяції риб. Не всі відпущені риби, виживають, я це прекрасно розумію, але я намагаюся кожної спійманої риби надати другий шанс. Звертаюсь з нею так, як з пацієнтом, а не як з ворогом. І на жаль таких, як я, мало.

Сьогодні я хочу розповісти вам про те, як правильно поводитися з спійманої рибою. Як завдати їй найменший шкоду при витяганні гачка і що потрібно робити, якщо гачок сидить глибоко. Цю тему я вирішив підняти не спроста. Я бачу багато людей, завдають шкоди рибам, своїм живодерским ставленням до них.

Мені шкода рибу, що я не хотів би бути спортсменом. Ось наприклад, фидеристы: вони зберігають спійману рибу в спортивних кошах, протягом декількох годин змагань, потім відпускають, нібито піклуючись про рибу. Особливо дико дивитися на них в спекотний день. До того часу, коли закінчується змагальний час, очі у риб починають текти, а забарвлення шкіри блідне від кисневого голодування. Мені мало зрозуміла суть методу, чому не зробити так, як це зроблено у карпятників. Вони кожну спійману особина в прямому сенсі слова носять на руках. А в фидерном спорті, мало того що рибу травмують гачком, так її ж ще потрібно і помучити в клітці, потім висипати в голову підсаки, зважити, сфорографировать, зняти відеоролик, провести пряму трансляцію прямо в Фейсбук… А потім, ледве дихаючу рибу, мало не з кишками у роті, можна і відпустити…

Я бачу, як спінінгісти піднімають свій улов за нижню щелепу без підтримки під животом. Попросіть кого-небудь спробувати потримати вас горизонтально через рот! Я вже мовчу про те, що багато беруть рибу і зовсім за очі, слава Богу цих людей не пускають в спорт…

Я міг би продовжити описувати безчинства «колег», але якщо подивитися на дії простих рибалок, то я навпаки повинен їх похвалити…

Ось такі справи! Вообщем, якщо ви рибак який відпускає рибу, і ви поважаєте істот, яких ловіть, знайдіть час, щоб прочитати нижченаведені пункти. В них я дам вам кілька слушних порад, як зробити так, що б нанести спійманої риби найменшу шкоду.

 • Завчасно приготуйте всі пристосування для витягання гачка, а тільки потім приступайте до риболовлі.
 • Піймавши рибу, зробіть все можливе, щоб ви могли відчепити її від гачка з розумною швидкістю. При цьому намагайтеся не травмувати її шкіру. Чим більше ви возитеся, тим більше стресу отримують риби і тим менше шансів на благополучний прогноз. Уявіть собі, що ви у зубного, і лікують вам зуби без наркозу. Представили, тепер ви розумієте, що відчувають риби.
 • Обов’язково носіть з собою на рибалку екстрактор або інший інструмент для швидкого і безпечного витягання гачків. Для спінінгістів обов’язковим є мультитул, зевник і тд. Без цих інструментів швидко витягти гачки з риби не вийде.
 • Якщо гачок сидить глибоко і дістати його безпечно неможливо, просто перерезайте волосінь і не шкодуйте гачки. Таким чином, ви можете дати рибі єдиний шанс на порятунок. Ви собі не уявляєте, наскільки швидко тонкі гачки розчиняється у воді.
 • Використовуйте спеціальні безпечні безбороді гачки. Ними риба отримує менше травм.
 • Не залишайте рибу довго без води. Уявіть, що вас занурили з головою в воду, і мають там. Уявили? Приблизно такі ж почуття переживає риба перебуваючи на повітрі.
 • Буде ідеально, якщо ви перед тим як взяти рибу в руки, змочіть їх водою. Так само відмінна ідея брати рибу в руки спеціальними рукавичками.
 • НЕ КИДАЙТЕ РИБУ У ВОДУ, а повільно опустіть хвостом вниз, що б спочатку з пащі вийшов повітря. Потім плавно притисніть її вперед.
 • Не використовуйте садки для зберігання риби, якщо ви плануєте її відпускати. Фото улову це звичайно круто, але… принаймні, не робіть так, якщо температура води вище 17 градусів Цельсія.
 • І останнє. Якщо ви бачите, що у риби шансів вижити немає, перед тим як отримувати гачки — убийте рибу! Просто вдарте її чимось важким по голові. І обов’язково заберіть її додому.
  • Слідувати


  admin

   Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

   Попередній запис

   Я мало не пропустив цей день…

   16.06.2018

   Наступна запис

   #велорыбалка 27 червня | А як цей день провели ви?

   1 Липень, 2018

   You may also like

   • Товариші пінгвіни і просто любителі зимової риболовлі

    9 Грудень, 2018

   • 250 000…! Спа-сі-бо!

    6 Грудень, 2018

   • Ловля на орендованій водоймі — про права простих рибалок

    28 Листопад, 2018