КРАСНОПІРКА / СПОСОБИ ЛОВУ КРАСНОПІРКИ

ЛАТИНСЬКА НАЗВА: Scardinius erythrophthalmus

РОДИНА Коропові

АРЕАЛ ПРОЖИВАННЯ КРАСНОПІРКИ В УКРАЇНІ
Як і карпо, краснопірка з’явилася у водах України, спочатку в річках, що впадають у Чорне і Азовське море. Пізніше, ця риба заселила і штучні ставки. У багатьох країнах світу вона вважається шкідливим видом, витісняють аборигенів. Ось і в Україні, тепер вона поширена повсюдно. Лябимые місця проживання — прибережна рослинність. Краснопірки, дуже люблять нависають над водою очерети, дерева і мости. Мешкає у так званій траві ялинці, від весни до зими. Дуже любить тінь і на відкриті ділянки намагається не виходити.

ІХТІОЛОГІЯ
Міжнародне ихтиологическое назву вона отримала в 1758 році. Як і більшість коропових, вона любить теплу і рідку воду. Живе в природі до 20 років (офіційно зареєстрована тривалість життя — 19 років), сягає 50 сантиметрів довжини (максимум 61,7 сантиметрів) і може важити більше двох кілограмів. Краснопірка відрізняється від плотви і тарані, ротом, зверненим вгору. Росте повільно. Нерест відбувається навесні, при температурі води 15 градусів Цельсія.

ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ КРАСНОПІРКИ
Це постійний клієнт опадів рибалок, дуже поширена у водоймах нашої країни. Риба, що мешкає в поверхневому шарі, у місцях зі слабкою течією або без нього, любить ховатися під нависаючими над водою деревами, в коряжнику, часто харчується комахами, що падають у воду. Вона досить цікава як об’єкт спортивної риболовлі. Ловиться, що називається в пів води. Великі особини мають потужний опір. По своїй поведінці на гачку нагадує щуку і головня. Не рідко, краснопірка ловиться на штучні наживки як справжній хижак, хоча і не має зубів. Найбільш успішна у рибалок ловля краснопірки на махову вудку. Воліє, з наживок, різних комах і личинок, а так само хробака, опаришів, мотиль, манку, тісто, хліб і перловку. Великі особини — клюнют на кукурудзу. Головне, що потрібно з усього цього запам’ятати, що краще всього ловити червоноперку поплавковою вудкою, у вікнах рослинності, на невеликій глибині.

СЕЗОН ЛОВУ І ЧАС ЖОРА
Виділити можна лише весну і літо. З настанням осені і взимку краснопірка не харчується. Дрібні особини до весни ховаються в прибережній рослинності, а великі зимують на глибині. Гіпотетично, з умовною натяжкою можна виділити посленерестовый жор. Але клює краснопірка більш менш рівномірно, з кінця квітня по вересень. Так само, краснопірка майже не харчується в темний час доби.

ІДЕАЛЬНІ УМОВИ ЛОВУ
Теплий, тихий літній вечір або таке ж ранку. Головне, щоб вода була вище двадцяти градусів цельсія.

ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТІЛА
Ця красива рибка отримала свою назву за колір плавників. Вони у неї яскраво-червоні. Тіло ж її , має ідеальні «акваріумні» форми і забарвлення під стать. Рот у краснопірки звернений вгору і їй, просто не зручно брати їжу з дна.

ГАСТРОНОМІЯ
У гастронгомическом плані краснопірка досить смачна риба, але на жаль, не у всіх водоймах її м’ясо таке. Часто українські рибалки скаржаться, що від неї сильно пахне тванню. Це так, подекуди, позначається на смакових якостях спосіб її життя.

СВІТОВІ РЕКОРДИ
В якості орієнтира наведу вам спійману рибу Стівом Поттом, у Великобританії. Важила особина 1,8 кілограма

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  КАРАСЬ СРІБНИЙ

  19.03.2015

  Наступна запис

  ПЛІТКА / ПЛИТКА

  20 Березень, 2015

  You may also like

  • КОЛЮЧКА ТРЕХИГЛАЯ

   11 Квітень, 2018

  • АМУРСЬКИЙ ЧЕБАЧЕК

   27 Вересень, 2017

  • ЛЯЩ

   1 Вересень, 2017