Останнім часом і в соцмережах, і на сайті піднімається тема нерестової заборони. Судячи з того, що люди цікавляться і переживають, деякі зрушення в суспільстві почалися. І цей факт вселяє оптимізм. З такої нагоди, висловлю свої думки по темі перенесення дати нерестової заборони.

Сперечатися бессмыслено з тим, що зима 2018 року незвичайна і весна їй під стать. Сніг у центрі України лежить у середині березня, а на ріках лід товщиною 15 — 20 сантиметрів. Про відмінності березневої погоди за 3 роки ви можете судити по фоткам нижче.

Це свідчить про те, що в цьому році пізня весна. І не більше. Вважаю що всякі там перенесення сенсу не мають. Бо, сам нерестову заборону давно вже не про всіх риб турбується. Наприклад щука. Вона нереститься на більшій території України, коли заборона не діє. Або короп і карась. Ці риби дуже часто нерестяться після 20 травня, коли заборона на річках припиняє діяти. З точки зору збереження біоресурсів необхідно заборона робити з 1 березня по 30 червня на всій території України. А так це все припарки. Тільки заплутати людей можна, перенісши дати нерестової заборони. Користі від цієї справи нуль! Тому я дуже сподіваюся на адекватність людей, які служать в рибному патрулі і приймають відповідні рішення. Залиште все як є. Нехай люди пам’ятають, що з 1 квітня починається нерестову заборону.

Ну а сам нерестову заборону і його тривалість потрібно переглянути. По-перше змінити в правилах і чітко прописати, що під час нересту ловити можна тільки на одинарний гачок. Тобто на спінінг ловити можна, але тільки з одинарним гачком. Жодних трійників і двійників!

Це дуже важливо. Менше травмуватися буде риба, так і любителів «скосити» відразу поставить поза законом. Вже на техніку лову вже не спишеш.

По-друге потрібно переглянути терміни заборони. З точки зору збереження біоресурсів.

 • Слідувати


admin

  Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

  Попередній запис

  3 роки бути “блогером” ☕ Яке воно?

  12.03.2018

  Наступна запис

  Отримати великий куш в ігрові автомати на гроші

  23 Березень, 2018

  You may also like

  • Товариші пінгвіни і просто любителі зимової риболовлі

   9 Грудень, 2018

  • 250 000…! Спа-сі-бо!

   6 Грудень, 2018

  • Ловля на орендованій водоймі — про права простих рибалок

   28 Листопад, 2018