Що зміниться в законах про рибалку?

Рибалка 2017: що вже змінилося і що зміниться? Ми з цікавістю спостерігали за еволюцією рибальських законів у 2016 році. Анонсований на початку минулого року рыбоохранный патруль наживо поки не бачили багато «щасливчики», але він встиг уже розкрутитися на просторах інтернету. Є й ролики на «Трубі», і купа емоційних постів на форумах. У 2017 році запуск патруля буде вже по всій країні, а значить перевірені інспектори підуть у небуття. Так що нас чекає перехідною рік, який і стане іспитом для нових контролерів. В кінці року Верховна Рада виділила фінансування Рыбоохранному патрулю, а Держрибагентство анонсувало безпрецедентні закупівлі техніки та обладнання. Сподіваємося, що витрачені мільйони гривень українських платників податків підуть на справу, а не на рахунки на Кіпрі та в Панамі…

Платна риболовля

У 2017 риболовля для любителів буде безкоштовною або все ж нас чекає неприємний сюрприз? Поки ініціатива введення плати за любительський лов не підтримана ні народом, ні депутатами. АЛЕ в прийдешньому році може статися все, що завгодно. Якщо слідувати логіці е-декларантів, то плата за любительську рибалку вже давно повинна була бути. Газова галузь висить на шиї народу і стала різко прибутковою. Тепло, вода і світло дорожчають пару раз в рік. А ми ловимо «чиновницьку» рибу, причому безкоштовно. Непорядок… Невдячна це справа, але ризикнемо припустити, що не введуть плату за любительський лов у 2017 році (злякають можливі перевибори). Але обговорювати знову будуть…

Далі пропонуємо вашій увазі дайджест під назвою «Найбільш обговорювані законодавчі новини».

Основні зміни

 • 12.04.2016 в інтернеті з’явилася інформація про закриття Керченського і Севастопольського морських портів Кабінетом Міністрів України. Зараз про таких рішеннях модно говорити — «йшов третій рік війни».
 • Нерестову заборону 2016 приніс одне нововведення. До боротьби з браконьєрами підключилися міліція та активісти. Виявилося, що реалізовувати рибу на ринку або на вулиці, без відповідних документів, під час нересту (накладні із зазначенням координат підприємств) ЗАБОРОНЕНО! Нововведення виявилося досить дієвим. Кількість браконьєрської риби на вулицях істотно зменшилася. За що величезне спасибі всім причетним!
 • Приємна новина для рибних фермерів і розвідників аквакультури. Ви можете абсолютно безкоштовно провести аналіз вашої продукції і отримати рекомендації по боротьбі з паразитами, присутніми на водному об’єкті. Контактний телефон +38 (044) 486-02-46, можна також звертатися на пошту [email protected]
 • На початку липня з’явилася інформація про створення реєстру рибогосподарських об’єктів України. Відмінна ідея! У реєстрі можна дізнатися багато чого цікавого про власника комерційного господарства. Але, на жаль, його заповнення навіть у грудні дуже слабке. Подивитися можна за посиланням.
 • Із запуском Рибоохоронного патруля в Україні з’явилося управління оперативного реагування. Це опергрупи, обробні звернення громадян по всій країні. Звернутися можна за номером (044) 486-26-95, або на гарячу лінію Держрибагентства 0-800-50-52-50.
 • З початку осені були звільнені всі керівники обласних рибних охорон. З цього ж часу почався активний набір претендентів у рыбоохранный патруль по всій Україні.
 • Відмінна новина для рибалок-любителів. У 2017 році промисловий лов риби в річці Південний Буг в межах Вінницької області та на Дністровському водосховищі буде повністю ЗАБОРОНЕНО!
 • У прийнятому Верховною Радою бюджеті передбачено виділення 40 млн. гривень на зариблення і селекцію аквакультур. Для водойм всієї України цього, звичайно, мало, але рішення дуже позитивне! Також в документі звертає на себе увагу сума коштів на оснащення рибоохоронного патруля — всього виділяється 40 млн гривень з необхідних 140!
 • На початку 2016 ми обговорювали нові рибоохоронні ініціативи у вигляді слайдів і картинок, а в кінці — обговоримо суму 1,2 млн гривень. Саме стільки коштів поповнить скарбницю держави в результаті 6-місячної діяльності Рибоохоронного патруля Київської області, на оснащення якого потрібно 15 млн гривень. Висновки щодо ефективності поки залишимо за кадром.

  Промислова рибалка 2017

  Петиції рибалок-аматорів про заборону промислового лову так і залишилися лише шумом в інтернеті. Поки забороняти його не збираються, більш того, тепер квоти на вилов видають на 5 років, спростили процедури з отримання дозвільних документів зменшили час їх розгляду. Вилов водних ресурсів промисловиками з водойм України щорічно зростає на 15-25 %, що, безсумнівно, позначається на запасах. Електронний моніторинг та реєстр знарядь лову так і залишилися лише розмовами, а значить з хапугами раніше боротися буде дуже важко.

  Хоча надія є — у Верховній Раді зареєстрований законопроект, який повинен внести поправки в закони про риболовлю. Суть їх -посилення відповідальності за незаконний видобуток біоресурсів. Ще одна ініціатива — це збільшення збору за вилов риби в 2,5 рази.

  Ви в курсі, що за 1 кілограм виловленого судака, промисловики перераховували державі 32 копійки компенсації, а тепер будуть цілих 82! При загальному вилові до 20 000 тонн держава отримає аж 10-15 млн гривень (при найоптимістичніших оцінках).

  Природне, є ще ліцензії, техогляди і т. д, але сума коштів, виручених за використання ресурсів — це сльози рибака.

  Тим не менш, як і інші рибалки-оптимісти з надією дивимося в майбутнє і віримо, що рибалка 2017 року принесе масу задоволення… Хоча, поки справи йдуть як-то так…

  • Слідувати


  admin

   Народився я майже в очереті, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері ввібрав в себе любов до риб і їх лову. З вудкою пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю ашипки, і не правильно, розставляю коми! В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог. Тільки є один нюанс, я не знаю що це таке:)

   Попередній запис

   Їстівний микроджиг / Для тих хто не в темі:)

   03.01.2017

   Наступна запис

   Ждун рідкої води

   26 Лютий 2017